Biuletyn Informacji Publicznej

Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury

 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (21–28 luty 2020 r.)

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (21–28 luty 2020 r.)

Komunikat w sprawie nieobecności Rzecznika Prasowego

Do dnia 14.06.2019r., Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu, prok. Beata Galas, jest nieobecna z powodu zwolnienia lekarskiego.

 

W sprawach pilnych, prosimy o kontaktowanie się z Naczelnikami Wydziałów Prokuratury Okręgowej w Radomiu, oraz z Prokuratorami Rejonowymi w poszczególnych jednostkach podległych.

Data publikacji: 30 maja 2019

Ostatnia aktualizacja: 30 maja 2019

Osoba aktualizująca: Radosław Kiziński


zmiany adresów siedzib radomskich prokuratur rejonowych

Informuje, iż z dniem 22 października 2018 roku swą siedzibę zmieniła Prokuratura Rejonowa Radom – Wschód w Radomiu obecnie jednostka ta mieści się w Radomiu przy ul. Żeromskiego 43/45.

W bieżącym tygodniu swą siedzibę zmieni również Prokuratura Rejonowa Radom – Zachód w Radomiu przenosząc się do budynku uprzednio zajmowanego przez Prokuraturę Rejonową Radom – Wschód w Radomiu tj. przy ul. Żeromskiego 91/93.

Telefony kontaktowe i numery faxów obu jednostek pozostały bez zmian.

rzecznik prasowy Beata Galas.

Data publikacji: 23 października 2018

Ostatnia aktualizacja: 23 października 2018

Osoba aktualizująca:


Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód w Radomiu skierowała do Sądu Rejonowego w Radomiu akt oskarżenia przeciwko Kacprowio O.  oskarżonemu o to,  że  w dniu 27 lipca 2017r w Radomiu w sklepie „Biedronka” mieszczącym  się przy   ul. Prażmowskiego w Radomiu publicznie znieważył trzech obywateli Republiki Indii

Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód w Radomiu skierowała do Sądu Rejonowego w Radomiu akt oskarżenia przeciwko Kacprowio O.  oskarżonemu o to,  że  w dniu 27 lipca 2017r w Radomiu w sklepie „Biedronka” mieszczącym  się przy   ul. Prażmowskiego w Radomiu publicznie znieważył trzech obywateli Republiki Indii słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne oraz sugerując im, że z powodu ich przynależności rasowej, brak dla nich miejsca w Polsce,  a następnie rzucił w jednego z nich jogurtem, czym naruszył   jego nietykalność cielesną tj. o przestępstwo określone w art. 257 kk.

                        Oskarżony przyznał się do stawianego zarzutu. Jest on mieszkańcem Chorzowa a w Radomiu  krytycznego dnia znalazł się przejazdem. Za przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności  do 3 lat .

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej

Małgorzata Chrabąszcz

Data publikacji: 5 października 2017

Ostatnia aktualizacja: 5 października 2017

Osoba aktualizująca: Rafał Kot


Komunikat kierowany do osób pokrzywdzonych działaniami firmy – Pożyczka Gotówkowa sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (poprzednio Pomocna Pożyczka sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku/Warszawie/Tarnowie, a wcześniej Polska Korporacja Finansowa Skarbiec sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku/Gdańsku.

Komunikat

kierowany do osób pokrzywdzonych działaniami firmy – Pożyczka Gotówkowa sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (poprzednio Pomocna Pożyczka sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku/Warszawie/Tarnowie, a wcześniej Polska Korporacja Finansowa Skarbiec sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku/Gdańsku.

      Prokuratura Okręgowa w Gdańsku informuje, iż w związku z ogłoszeniem w dniu 24 lipca 2017r. przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy, w sprawie sygn. VI GU 43/16 upadłości Spółki Pożyczka Gotówkowa sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie, Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, wobec obowiązujących regulacji prawnych dotyczących zasad postępowania upadłościowego, nie może obecnie podejmować na rzecz osób pokrzywdzonych – wierzycieli spółki czynności cywilnoprawnych zmierzających do zwrotu nienależnie pobranych tzw. opłat przygotowawczych, warunkujących uzyskanie przez te osoby pożyczek, w tym od kierowania do Sądu stosownych pozwów, albowiem takie działania obecnie są niedopuszczalne.

      Obwieszczenie o ogłoszeniu upadłości dłużnika Pożyczka Gotówkowa spółka z o.o.w Tarnowie w likwidacji ukazało się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym z dnia 02 sierpnia 2017r. Nr 148.

      W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że osoby pokrzywdzone  działaniami ww. Spółki, obecnie powinny samodzielnie i bezpośrednio zgłaszać swoje wierzytelności w stosunku do upadłego w terminie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia obwieszczenia, to jest do 2 listopada 2017 r.

      Wierzytelności należy zgłaszać na ręce Sędziego Komisarza na adres:

 

Sędzia Komisarz Jacek Werengowski

Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku

VI Wydział Gospodarczy

ul. Piekarnicza 10 80-126 Gdańsk

sygn. akt VI GUp 146/17

 

 

 

 

 

 

Data publikacji: 18 września 2017

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2017

Osoba aktualizująca: Rafał Kot


Akt oskarżenia przeciwko 7 oskarżonym o działanie przestępcze związane ze zdarzeniem polegającym na uprowadzeniu małoletniego dziecka.

 

Prokuratura Rejonowa w Radomiu skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 7 oskarżonym o działanie przestępcze związane ze zdarzeniem polegającym na  uprowadzeniu  małoletniego dziecka z jednoczesnym pozbawieniem go wolności co zaistniało w dniu 24 listopada 2015r. w Radomiu.

Oskarżeni zostali:

  1. Sebastian N. któremu prokurator postawił zarzut, że w dniu 24 listopada 2015r. w Radomiu działając wspólnie i w porozumieniu z czterema innymi oskarżonymi, uprowadził małoletniego syna wbrew woli powołanej do opieki matki dziecka, jednocześnie pozbawiając go wolności do 4 grudnia 2015r..  Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
  2. Marcin J., Sławomir D. Karol K., Joanna N., zostali oskarżeni o współudział z Sebastianem N. w uprowadzeniu dziecka z jednoczesnym pozbawieniem go wolności w dniu 24 listopada 2015r. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
  3. Aleksandra S-Ś oraz Krzysztof B. zostali oskarżeni o to, że ułatwiali Sebastianowi N. pozbawienie wolności uprowadzonego dziecka poprzez udostępnienie lokalu gdzie było ono przetrzymywane, dostarczanie produktów żywnościowych, opiekę nad nim oraz udostępnienie środka transportu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Nadto prokurator postawił Sebastianowi N. dodatkowo 4 zarzuty dotyczące znieważania czterech kuratorów sądowych podczas i  związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych poprzez wysyłanie wiadomości tekstowych Sms. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku. Akt oskarżenia skierowany został do Sądy Rejonowego w Radomiu.

 

 

Data publikacji: 11 maja 2017

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2017

Osoba aktualizująca: Rafał Kot


Urlop Rzecznika Prasowego

Do dnia 07.08.2015r. Rzecznik prasowy – Małgorzata Chrabąszcz – Prokurator Prokuratury Okręgowej w Radomiu, przebywa na urlopie wypoczynkowym.

 

W tym okresie informacji o sprawach udzielać będą Prokuratorzy Rejonowi jednostek w których prowadzone są te sprawy, oraz prokurator Agnieszka Duszyk z Wydziału V Śledczego i prokurator Tomasz Radecki z Wydziału VI Śledczego Prokuratury Okręgowej w Radomiu w zakresie prowadzonych tam spraw.

Data publikacji: 6 lipca 2015

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2015

Osoba aktualizująca: Radosław Kiziński


Podejrzana o zabójstwo w areszcie

W dniu 20 września 2013r po godz. 23 w Grabowie pow. Zwoleń miało miejsce zabójstwo 54 letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w jego mieszkaniu

 

 
26.09 2013r.
 
Podejrzana o zabójstwo w areszcie
 
W dniu 20 września 2013r po godz. 23 w Grabowie pow. Zwoleń miało miejsce zabójstwo 54 letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w jego mieszkaniu, gdzie podczas wzajemnej awantury z Anną K. został ugodzony nożem kuchennym co spowodowało masywny krwotok wewnętrzny i natychmiastowy zgon. Podejrzana Anna K. została zatrzymana , przesłuchana w charakterze podejrzanej pod zarzutem zabójstwa. Na wniosek prokuratora Sąd aresztował ja na okres 3 miesięcy. Śledztwo trwa nadal.

Data publikacji: 26 września 2013

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca:


Akt oskarżenia w sprawie o wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających

Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi K., Mariuszowi G .i Arturowi K o to, że w 2012r w Głuszynie gm. Klwów woj. mazowieckiego, nielegalnie uprawiali konopie indyjskie i wytworzyli znaczne ilości środków odurzających. Oskarżony został także Michał Ł , który wydzierżawił w/w oskarżonym swoją

Akt oskarżenia w sprawie o wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających
 
19.06 2013r.
 
Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi K., Mariuszowi G .i Arturowi K o to, że w 2012r  w Głuszynie gm. Klwów  woj. mazowieckiego, nielegalnie uprawiali konopie indyjskie i wytworzyli znaczne ilości środków odurzających. Oskarżony został także  Michał Ł , który wydzierżawił w/w  oskarżonym swoją posesję wraz z tunelami przeznaczonymi do uprawy papryki w celu prowadzenia przez nich przestępczego procederu.. Z wytworzonej przez oskarżonych marihuany można było uzyskać ponad 15,5 tysiąca porcji o wadze 1 grama. W nielegalnym obrocie wartość tego środka wynosiłaby prawie 800 tysięcy złotych. Ponadto oskarżeni wytworzyli co najmniej 605 porcji żywicy konopi, której wartość w nielegalnym obrocie wynosiłaby ponad 30 tysięcy złotych. Niezależnie od tego funkcjonariusze Policji zabezpieczyli rosnące jeszcze w 8 tunelach rośliny konopi z których można byłoby wytworzyć co najmniej 62 kg marihuany. Przestępstwo wytwarzania znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.
Sprawa rozpatrywana będzie w Sądzie Okręgowym w Radomiu..
 
 
 
 
Rzecznik Prasowy
Małgorzata Chrabąszcz

Data publikacji: 19 czerwca 2013

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca:


Akt oskarżenia o korupcję

Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko lekarzowi Zbigniewowi B.o przyjmowanie korzyści majątkowych od pacjentów i ich rodzin

15.03 2013r.
 
Korupcja – akt oskarżenia
 
Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi B. oskarżonemu o działania korupcyjne w latach 2001 – 2006 kiedy to pełnił funkcję ordynatora jednego z oddziałów radomskiego szpitala, oraz przeciwko czterem przedstawicielom firm farmaceutycznych. Postawiono łącznie 30 zarzutów, wszystkie mają charakter korupcyjny. Prokurator oskarża lekarza o przyjmowanie korzyści majątkowych od pacjentów lub członków ich rodzin w zamian za np. przyspieszenie terminów zabiegów i lepszą opiekę lekarską w czasie pobytu w szpitalu, za zapewnienie udanej operacji i dalszej opieki medycznej, za udzielanie informacji o stanie zdrowia pacjentów. Prokurator oskarża Zbigniewa B .również o to, że będąc członkiem komisji przetargowej pomagał konkretnym firmom medycznym wygrywać przetargi na zakup różnego rodzaju medykamentów zamian za co żądał i otrzymywał w różnej formie korzyści np. .sponsorowanych wyjazdów do Australii, Wenecji, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Borneo. Niezależnie od wyjazdów otrzymywał   przelewem na rachunek bankowy pieniądze na podstawie fikcyjnych umów zlecenia bądź o dzieło. Łączna kwota przyjętych korzyści od pacjentów i przedstawicieli firm medycznych to 42 676zł. Tego rodzaju przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.. Przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa będą podlegały również korzyści majątkowe uzyskane przez oskarżonego w wyniku korupcyjnego procederu.
Przedstawiciele firm medycznych Gerard .W., Renata P., Anna W., Beata S. zostali oskarżeni o wręczanie Zbigniewowi B. korzyści majątkowych w zamian za podejmowanie przez niego działań na rzecz zakupu oraz stosowanie na oddziale którym kierował wskazanych przez te firmy leków. Za wręczanie korzyści majątkowych osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Data publikacji: 15 marca 2013

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca:


Dyrektorka szkoły oskarżona o nadużycie władzy

Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Zofii W.dyrektorce jednej ze szkół podstawowych

11.03 2013r.
 
Dyrektorka szkoły oskarżona o nadużycie władzy
 
Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Zofii W. dyrektorce jednej ze szkół podstawowych.
Prokurator oskarża ją o nadużycie władzy pod postacią przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Przekroczenie uprawnień polegać miało na tym, że oskarżona polecała prowadzenie zajęć lekcyjnych z uczniami klasy I, osobie zatrudnionej w charakterze pomocy nauczyciela, tj. pracownikowi niepedagogicznemu. Jednocześnie poświadczała nieprawdę w dokumentach potwierdzając w nich że osobiście przeprowadzała te zajęcia, wskazując je jako swoje godziny ponadwymiarowe. Z tego tytułu oskarżona otrzymała nienależne jej wynagrodzenie w łącznej kwocie 21 566,71 zł za okres od października 2011r do sierpnia 2012r.
Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Nienależne wynagrodzenie będzie podlegało zwrotowi.
.

Data publikacji: 11 marca 2013

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca:


Zorganizowana grupa przestępcza przed sądem

Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 osobom stanowiącym zorganizowaną grupę przestępczą mającą na celu popełnianie

04.03 2013r.
 
Zorganizowana grupa przestępcza przed sądem.
 
Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 osobom stanowiącym zorganizowaną grupę przestępczą mającą na celu popełnianie przestępstw skarbowych polegających na paserstwie i nielegalnym obrocie wyrobami akcyzowymi tj. tytoniem, papierosami i alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Grupa przestepcza zajmowała się nielegalnym wprowadzanie, na rynek radomski hurtowych ilości papierosów, krajanki tytoniowej – tytoniu oraz alkoholu etylowego tj. spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Grupę założył i zorganizował Sebastian D. w jej skład wchodzili członkowie jego rodziny, znajomi, ale też kierowcy, kurierzy grupy, magazynierzy, przechowujący wyroby akcyzowe na swoich posesjach a także dostawców, odbiorców i sprzedawców dalszym osobom. Grupa działała co najmniej od sierpnia 2008r nieprzerwanie do 22.06 2010r kiedy to zatrzymano głównych jej członków w tym założyciela grupy Sebastiana D. Dostawcami wyrobów akcyzowych dla zorganizowanej grupy przestępczej było kilku oskarżonych z terenu województwa lubelskiego i Śląskiego. Członkowie grupy zbyli swoim odbiorcom nie mniej niż 38 tysięcy kg tytoniu, 361,5 tys. Paczek papierosów i 39 tys. litrów spirytusu czym spowodowali narażenie na uszczuplenie należności celnych w kwocie 170 tysięcy. Złotych z tytułu przemyconych papierosów z obcą akcyzą, oraz podatku akcyzowego na kwotę 19 milionów złotych. Oskarżonemu Sebastianowi D. który uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, pozostałym od 3 miesięcy do lat 5. Sąd może też orzec karę grzywny i przepadek korzyści majątkowych osiągniętych z popełnionych przestępstw skarbowych. Rozprawa będzie toczyła się przed Sądem Okręgowym w Radomiu.

 

Data publikacji: 5 marca 2013

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca:


Podsumowanie akcji w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw

04. 03 2013r. Podsumowanie akcji w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. W okresie od 25 lutego do 1 marca 2012r w ramach akcji Pomocy Ofiarom Przestępstw do prokuratur okręgu radomskiego

 

04. 03 2013r..
 
Podsumowanie akcji w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw
 
W okresie od 25 lutego do 1 marca 2012r w ramach akcji Pomocy Ofiarom Przestępstw do prokuratur okręgu radomskiego zgłosiło się łącznie 43 interesantów w tym do Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód -10, do PR Radom- Zachód -3, do PR w Kozienicach – 2, do PR w Lipsku -9, do PR w Grójcu – 6, do PR w Przysusze – 2, do PR w Zwoleniu – 0, do PR w Szydłowcu – 1, do Prokuratury Okręgowej – 10. Z ogólnej liczby 43 tylko 16 interesantów wyczerpało kryteria pokrzywdzonych przestępstwem ofiar. Problemy ich dotyczyły m.in. spraw rodzinnych związanych z przemocą w rodzinie , z nadużywaniem alkoholu,  oszustwami, groźbami karalnymi, naruszeniem tajemnicy korespondencji, podrobieniem podpisu na dokumencie.. Prokuratorzy informowali w tych przypadkach o możliwości złożenia zawiadomienia o przestępstwie, o uprawnieniach jakie przysługują pokrzywdzonym, o skutkach prawnych takiego zawiadomienia, odpowiadali też na różne pytania związane z przedstawioną sprawą.. Z ustaleń wynika, że aż 27 osób zgłosiło się szukając porady w sprawach  nie mających nic wspólnego z prowadzoną akcją dla ofiar przestępstwa, sprawy te dotyczyły postępowań administracyjnych, cywilnych. W takich sytuacjach osoby te były  kierowane do organów właściwych dla tego typu spraw. W ubiegłym roku, w 2012, do prokuratur zgłosiło się łącznie 47 osób, z których 27 miało status ofiar przestępstwa..  

Data publikacji: 4 marca 2013

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca:


Wniosek o areszt za zabójstwo brata

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu postawił Robertowi Z. zarzut zabójstwa brata Mariusza M. Do zdarzenia doszło w sobotę 08.09 2012r ok. godz.19 w Zwoleniu

 

10.09 2012r.
 
Wniosek o areszt za zabójstwo brata
 
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu  postawił Robertowi Z. zarzut zabójstwa brata Mariusza M. Do zdarzenia doszło w sobotę 08.09 2012r ok. godz.19 w Zwoleniu w mieszkaniu  zajmowanym przez obu braci. W tym czasie spożywali alkohol i doszło między nimi do kłótni w wyniku której Robert Z. ugodził swojego przyrodniego brata nożem w okolice obojczyka powodując krwotok wewnętrzny skutkujący zgonem. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Robert Z. przyznał się do zabójstwa i złożył wyjaśnienia. Jego badanie po zdarzeniu wykazało 1,6 mg/l { 3,2 promila } alkoholu w organizmie co wskazuje, że był on w stanie upojenia alkoholowego. Prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Roberta Z. pod zarzutem zabójstwa brata. Sąd rozpozna wniosek w dniu 11.09 2012r..
Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu.

Data publikacji: 10 września 2012

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca:


Zmiana zarzutów w sprawie śmierci Macieja Mieśnika

W toku śledztwa prokurator zmienił zarzuty podejrzanym Piotrowi R. i Wojciechowi S. z pobicia ze skutkiem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu , na pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Aktualnie zarzut brzmi tak, że w dniu 25 maja 2011r w Radomiu działając wspólnie i w porozumieniu wzięli udział w pobiciu Macieja Mieśnika w ten sposób, że Wojciech S. zadał mu kilkakrotnie uderzenia pięściami w głowę zaś Piotr. R. kopał go po ciele, czym narazili pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń czaszkowo-mózgowych i klatki piersiowej co spowodowało jego zgon w dniu 29 kwietnia 2011r, który to skutek swojego działania obaj podejrzani powinni byli przewidzieć .Przestępstwo to zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie karne prowadzone jest w dalszym ciągu. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy i przebywają w Areszcie Śledczym.

Data publikacji: 30 marca 2012

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

Osoba aktualizująca:


Plan zamówień publicznych na rok 2021

  Plan zamówień publicznych na rok 2021 (pdf)  

więcej »


Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Od 22 do 28 lutego 2021 r. w całym kraju każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać informacje w prokuraturach regionalnych, okręgowych i rejonowych o swoich uprawnieniach w postępowaniach przygotowawczych i sądowych. W organizację obchodów – oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej – aktywnie włączyli się asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci […]

więcej »


Sprzątanie w prokuraturach rejonowych okręgu radomskiego (sprawa nr PO VII WB 261.08.2020)

Ogłoszenie o zamówieniu (pdf) Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (pdf) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w podziale na poszczególne części (pdf) Formularz Oferty (docx) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i spełnienia warunków udziału (docx) Wykaz usług (docx) Wzór umowy wraz z załącznikami (zip)   Informacja z otwarcia ofert z dnia 4.12.2020 roku (pdf) Oświadczenie o grupie […]

więcej »


Świadczenie usług ochrony osób i mienia w pomieszczeniach i budynkach prokuratur okręgu radomskiego (sygn. PO VII WB 261.04.2020)

Ogłoszenie o zamówieniu (pdf) Załącznik nr 1 – Opis przedmiotu zamówienia (pdf) Załącznik nr 1A – Oświadczenie dotyczące monitorowania systemu sygnalizacji napadu i włamania (docx) Załącznik nr 2 – Formularz Ofertowy (docx) Załącznik nr 3 – Oświadczenie dot. spełniania warunków udziału (docx) Załącznik nr 4 – Oświadczenie dot. przesłanek wykluczenia (docx) Załącznik nr 5 – […]

więcej »


Prokuratura skarży decyzję kozienickiego sądu, który nie zastosował tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających

Prokuratura Rejonowa w Kozienicach 10 lipca 2020 roku przedstawiła Mateuszowi B.  mieszkańcowi gminy Głowaczów zarzut posiadania wbrew przepisom ustawy znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci siarczanu amfetaminy – o łącznej wadze przekraczającej 666 gramów tj. o przestępstwo z art. 62 ust 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U z 2019r […]

więcej »


Areszt w sprawie wypadku zaistniałego na obwodnicy południowej w Radomiu

Prokuratura Rejonowa Radom – Wschód w Radomiu 2 lipca 2020 roku przedstawiła zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym Marcie A. która w dniu 12 czerwca 2020 roku w Radomiu kierowała samochodem m-ki VW Golf znajdując się pod wpływem substancji psychotropowej w postaci metylonu i poruszała się z nadmierną prędkością nie mniejszą niż 125 […]

więcej »


Przebudowa budynku Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Przysusze z siedzibą w Szydłowcu

Przebudowa budynku Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Przysusze z siedzibą w Szydłowcu – Termomodernizacja ścian zewnętrznych wraz z hydroizolacją ścian fundamentowych, instalacja SSP oraz instalacje niskoprądowe (PO VII WB 261.03.2020)   Do pobrania: Ogłoszenie o zamówieniu (pdf) Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (pdf) Załącznik nr 1 do SIWZ – Formularz Ofertowy (docx) Załącznik nr 2 do […]

więcej »


Akt oskarżenia wobec sprawców oszustw dokonanych metodą “na wnuczka”

Prokuratura Rejonowa Radom – Zachód w Radomiu w dniu 7 maja 2020 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Radomiu akt oskarżenia wobec dwóch mężczyzn Przemysława H. (lat 34) oraz Romana B. (lat 57), którym zarzucono dokonanie kilku oszustw popełnionych wspólnie i w porozumieniu z dotychczas nieustalonymi osobami metodą “na wnuczka”. Aktem oskarżenia objęto trzy zdarzenia […]

więcej »


Komunikat o umorzeniu śledztwa Prokuratury Okręgowej w Radomiu PO 1Ds. 93.2016

Prokuratura Okręgowa w Radomiu działając w oparciu o treść art. 131 § 2 i 3 k.p.k zawiadamia osoby pokrzywdzone przesłuchane w charakterze świadków w toku śledztwa sygn. akt PO I Ds. 93.2016, że w dniu 30 kwietnia 2020 roku zostało wydane postanowienie o umorzeniu śledztwa sygn. akt PO I Ds. 93.2016 dotyczącego utrudniania oraz udaremnienia […]

więcej »


Plan zamówień publicznych w roku 2020

Plan zamówień publicznych w roku 2020 (pdf)

więcej »


Archiwum aktualności